štvrtok 16. augusta 2012

Ako sme si postavili típí

Prázdniny dlhé, deti treba nejak zabaviť... tak sme sa zahrali na indiánov. Čelenky zo zvyškov mojich látok, tváre pomaľované šminkami... ale správny indián predsa potrebuje aj niekde bývať. Tak poďho stavať típí (alebo správne teepee)!

Najprv sme si našli látku 3x1,5m. Zložili na polovicu, potom preložili diagonálne a zo vzniknutého trojuholníka ustrihli kus na vrchu a spodok zastrihli do oblúka.


Potom prišlo na rad dekorovanie :) Pre deti najzábavnejšia časť celého projektu. Otláčali sme svoje ruky, prsty, nakreslili zopár ornamentov, slniečko a pod.Päť bambusových palíc dlhých 1,5m som zviazala na vrchu a následne som sa snažila ich postaviť tak, aby vytvorili konštrukciu stanu.Napokon už len natiahnuť pripravenú látku a indiáni sa môžu nasťahovať :) Mala som v pláne látku prišiť o palice, ale deti to chceli rýchlo-rýchlo, takže nám poslúžili len štipce. A v podstate to ani nebolo na škodu veci, lebo takto je stan veľmi ľahko rozoberateľný a skladateľný.
Vonku nám poslúži ako ochrana pred silným slniečkom...A keď je počasie zlé, môžeme stanovať aj v izbe :)Príjemnú zábavu a krásne dni!

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára