nedeľa 27. apríla 2014

DIY bingo so zvieratkami

Surfovaním po internete som natrafila na túto stránku, ktorá vygeneruje rôzne obmeny hier bingo. Celkom sa mi zapáčila, no nakoniec som sa rozhodla hru trochu "vytuniť". Vyrobila som si teda mriežku, vložila obrázky zvieratiek a k nim napísala aj ich názvy v angličtine. 
Potom som obrázky vytlačila a aby dlhšie vydržali aj zalaminovala, Mriežku s vyvolávacími kartičkami som najprv postrihala a potom trochu krkolomne jednotlivé obrázky zalaminovala. A hra sa môže začať :)
Keďže sme si týmto spôsobom chceli skrášliť učenie angličtiny, hru sme hrali (snažili sa hrať) po anglicky. Nie len v zmysle hovorenia anglických názvov zvierat, ale snažili sme sa skladať celé vety (First picture is ..., next one... I win! ...)Pravidlá hádam všetci poznáte, ale ak by náhodou nie, stručne pripomeniem. Hráči majú pred sebou svoje herné plány, vyvolávacie kartičky sú otočné na rubovou stranou hore na kôpke. Postupne ich z kôpky vyťahujeme a hráč, ktorý má na svojom pláne daný obrázok si naň položí kamienok. Vyhráva ten, kto prvý zaplní kamienkami celý riadok resp. stĺpec resp. diagonálu.

U našich detí mala hra veľký úspech, Š. občas ráno vstáva s hláškou "let´s play bingooo!" :)

Ak sa vám naše kartičky páčia, môžete si ich stiahnuť tu :)
dva herné plány
vyvolávacie kartičky

Príjemnú zábavu prajeme!

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára